Attach - Файл, "прикріплений" до повідомлення
електронної пошти.
E-mail: (електронна пошта) - Розсилка й одержання повідомлень за допомогою електронних засобів зв'язку, як правило, це поняття асоціюється з Інтернетом.
IP-адреса - Це унікальні адреса комп'ютера в мережі Інтернет, який складається з чотирьох чисел, що знаходяться в діапазоні від 0 до 255 і розділені крапками. Наприклад: 196.25.5.23. В Інтернеті можна звернутися до будь-якого підключеному комп'ютера, використовуючи IP адреса.
FTP (File Transfer Protocol) - "Протокол передачі файлів", інструмент для перенесення будь-якого файлу на вузлову машину. Файл можна перекачати (скопіювати) по модему на власний персональний комп'ютер.
Frame - Специфічна область Web-сторінки, що містить дані з іншої сторінки.
Hits (хіти) - Число відвідувань тієї чи іншої web-сторінки
Hosts (хости) - Число відвідувачів тієї чи іншої web-сторінки з унікальним IP-адресою
HTML (HyperText Markup Language) - Мова опису гіпертексту, який використовується для розміщення інформації на Мережі у вигляді гіпертекстових сторінок, доступних через програму сканування мережі (browser), підтримуючу HTTP.
HTTP (Hypertext Transport Protocol) - Протокол передачі гіпертексту. - Мова, при допомогою якого браузер направляє на сервери запити на web-сторінки.
ICQ (I Seek You - я шукаю тебя) - Комунікаційна програма для Інтернету, що дозволяє обмінюватися короткими повідомленнями (аналог пейджера), а також пересилати файли, фото і т.д. Один із засобів спілкування в Інтернеті
IP (Інтернет-протокол) -- ідентифікаційний номер комп'ютера, підключеного до Інтернету (як телефонний номер); на нього також поширюються права інтелектуальної власності.
Java -- розроблений компанією Sun Microsystems набір специфікацій для створення програм (званих Аплету), які можна вставити в Web-сторінки і які виконуються під управлінням захищеної середовища, забезпечуючи високий ступінь безпеки.
JavaScript - Мова програмування компанії Netscape, за допомогою якого можна працювати в інтерактивному режимі.
Microsoft Internet Explorer -- одна з програм перегляду інформації Web-серверах фірми Microsoft, створена на основі програми Mosaic.
On-line - Доступ в режимі реального часу ( "тут і зараз").
TCP / IP (File Transmission Control Protocol / Internet Protocol) - Два стандартних протоколу, що використовуються для встановлення з'єднання між комп'ютерами, що входять в Інтернет. Ці протоколи дозволяють різних комп'ютерних систем робити обмін даних.
Web-інтерфейс - Це те, що бачить користувач на сайті в вікні свого web-браузера. Іншими словами, це сукупність інформації і засобів навігації на web-сайті, що дозволяє користувачеві самостійно, без застосування додаткових програм користуватися і керувати цією інформацією.
Web-сайт - Це ділянка Інтернету, що містить інформацію, згруповану певним чином. Іншими словами, це сукупність web-файлів, яка включає в себе початковий файл під назвою домашньою сторінкою, і інші, іменовані сторінками. Переглянути сайт можна на своєму комп'ютері, використовуючи спеціальну програму "web-броузер." Існує велика кількість різних web-браузерів, але самими поширеними серед користувачів є Internet Explorer (IE) компанії Microsoft і Netscape Communicator (NC) компанії Netscape.
Web-сервер - Це комп'ютер, оснащений спеціальним програмним забезпеченням, який може зберігати й обробляти файли одного і більше web-сайтів. У випадку, коли кілька web-сайтів працюють на одному комп'ютері, web-сервером прийнято називати те віртуальний простір (програмне забезпечення і місце на комп'ютері), у якому працює web-сайт. Тому багато хто говорить "web-сервер", маючи на увазі "web-сайт". Великі web-сайти, що містять багато інформації, можуть зберігатися та оброблятися відразу на декількох комп'ютерах. Обмін інформацією з web-серверами відбувається тільки за спеціальними протоколах http:// або https: / /.
Web-сторінка - Окремо взятий файл, що знаходиться в пам'яті комп'ютера, в якому міститься текст у форматі HTML, а також графічні зображення і гіпертекстові посилання для взаємодії з іншими сторінками.
WWW-адреса - Це адреса сайту, позначений за особливими правилами вебу. Адреса може включати зареєстрований домен web-сайту, а також - необхідні каталоги і файли, розташовані на web-сервер
WWW (World Wide Web) -- "всесвітня павутина", засіб для онлайнового доступу до інформаційних ресурсів Інтернет. Це широко поширений програмний продукт, який забезпечує гіпертекстовий перехід з сторінки на сторінку, а також гіпертекстове зв'язок ресурсів Інтернет в єдину систему, яка передбачає можливість навігації і пошуку.
Unlimited - Схема доступу в Інтернет, при якій користувач купує доступ на певний термін (як правило - місяць). При цьому час, проведений користувачем на лінії, не враховується.
URL (Uniform Resource Locator) - Це "адреса" на WWW, єдиний покажчик на русерс. Являє собою ім'я файлу або ресурсу, що дозволяє досягти його через Інтернет і включає, як правило, назва протоколу, ім'я вузла та шлях до файлу.
Авторизація - Перевірка прав або особистості користувача, необхідна для забезпечення безпечної роботи Інтернету і цілісності секретної інформації. Зазвичай авторизація зводиться до набору імені користувача (логіну) та пароля.
Бази даних (БД) - Спеціальне програмне забезпечення, призначене для організації зберігання інформації і доступу до неї. Використовуються при створенні програмного забезпечення для систем управління web-сайтом.
Банер (банерна реклама) - У загальному випадку, це статичне або анімоване зображення, розташовуване на сторінках web-сайту з метою реклами чого-небудь. Банер виконує роль гіперпосилання на той або інший Інтернет-ресурс.
Банерна реклама - Реклама за допомогою розміщення банерів на web-сайтах. При проведенні банерної реклами є можливість вибору часу показу і визначення цільової аудиторії за інтересами і територіальною ознакою. Мета розміщення банера - домогтися відповідних дій з боку користувача, щоб на його екрані відкрилася web-сторінка з рекламованої інформацією.
Банерні мережі - Це спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє проводити обмін банерами між сайтами -- учасниками мережі з можливістю вибору часу показу та визначення цільової аудиторії за інтересами та територіальним ознакою.
Броузер - Це програма, що працює на комп'ютері клієнта, яка посилає, приймає і відображає файли в рамках HTTP-протоколу. Сучасні броузери розуміють і інші протоколи, наприклад, FTP або Gopher. В даний час найбільш поширеними браузерами є: Netscape, Internet Explorer, Opera і Mosaic.
Брендинг - Іміджева реклама, просування якої-небудь торгової марки (бренда). Основна її мета - впізнаваність в споживчому середовищі.
Виділенка -- виділена лінія. Така звичайна телефонна лінія проводиться телефонною компанією в квартиру, але використовує тільки для Інтернету. Тому якість зв'язку краще, швидкість може бути більше в багато раз ніж по телефонній лінії, і користуватися нею можна цілодобово, не займаючи звичайного голосового телефону.
Гіпертекст - Нелінійна форма запису текстової інформації з позначенням посилань на фрагменти тексту будь-якого документа, що знаходиться в автоматизованій інформаційній системі, і можливістю швидкого переходу до цих фрагментів.
Глобальна мережа - Мережа, яка містить велику кількість вузлів, які мають, як правило, державний, континентальний або міжконтинентальний характер розподілу ресурсів.
Гостьова книга, гостьова (від англ. guestbook) - Розділ сайту, де відвідувачі за допомогою спеціальної форми можуть висловити свою думку про сайт. Більшість гостьових книг дозволяють ознайомитися з коментарями інших відвідувачів.
Домен (Доменне ім'я) -- це частина WWW-адреса web-сайту, яка є його основою. Домени можуть бути першого, другого, третього і т.д. рівнів, наприклад, http://www.ru - домен першого рівня, закріплений за Російською Федерацією, http://www.mtrx.ru- домен другого рівня. http://catalog.mtrx.ru - домен третього рівня. Доменні імена другого рівня реєструється спеціальними організаціями, координуючими розподіл доменних імен. Доменні імена третій рівня може зареєструвати адміністратор відповідного доменного імені другого рівня, а доменне ім'я першого рівня Ви легко зможете отримати, маючи власну державу.
Індексація - Лексичний аналіз і розбір текстових матеріалів сайту з метою складання списку використовуваних слів і виразів. Складений таким чином список використовується при пошуку інформації на сайті за запитом користувача. Індексація проводиться в автоматичному режимі спеціальними програмами, званими пошуковими роботами. Використовується всіма пошуковими системами.
Інтернет - Це можливість, завдяки якій Ви зможете отримати на своєму столі будь-яку інформацію з будь-якої точки світу, а також, не встаючи зі свого робочого місця, вплинути на події, що відбуваються в будь-якій точці світу.
Інтернет / Web-сервер - Це більше широке поняття, що позначає комп'ютер (або комп'ютери), оснащений спеціальним програмним забезпеченням, що забезпечує функціонування будь-яких необхідних (а не лише веб) сервісів Інтернет: http://, https: / / (web-сайт), e-mail (електронна пошта), ftp, конференції і т.д.
Інтранет -- замкнута внутрішня локальна мережа, побудована за тим же принципом, що й Інтернет.
Логін -- ідентифікатор, який використовується для входу в систему.
Локальні мережі - Мережі, які містять невелика кількість вузлів і розподіляються всередині обмеженою території (організація, установи, університету і т.п.)
Модем - Пристрій перетворення даних для передачі їх по каналах зв'язку. Модеми бувають внутрішніми (вбудованими) і зовнішніми.
Мультимедіа - Особливий вид комп'ютерної технології, яка об'єднує в собі як традиційну статичну (текст, графіку), так і динамічну інформацію (мова, музику, відеофрагменти, анімацію і т.д.).
Оптимізація графіки -- максимальне зменшення розміру файлів із зображеннями при збереженні прийнятного їх якості. Використовується при створенні web-сайту для забезпечення високої швидкості завантаження його сторінок.
Пошукові системи -- спеціальні системи, керовані через web-інтерфейс, що дозволяють користувачеві знаходити в мережі web-сайти, що містять необхідну інформацію за ключовими словами. Наприклад, http://www.yandex.ru або http://www.google.com.
Портали - Дуже часто відвідувані сайти, що виконують роль шлюзів під "Світової павутину "і внаслідок цього представляють великий інтерес для рекламодавців.
Провайдер - Це організація, що надає користувачам мережні послуги. Це фірма, якій сплачує користувач за доступ до Інтернет.
Релевантність сайту - Ступінь відповідності тексту сайту ключовими словами, які вказані в полі визначення ключа пошуку в пошуковій системі. Залежно від цієї величини Пошукова система визначає порядок показу результатів пошуку. Чим вище у сторінки релевантність, тим ближче до початку списку вона буде перебувати при видачі результатів пошуку.
Реєстрація доменного імені - Це закріплення певного доменного імені за тією або іншою особою шляхом внесення відповідної інформації в реєстраційну базу даних організації, що координує розподіл доменних імен. У Росії в зоні. ru ці функції здійснює Регіональний Мережевий Інформаційний Центр. Адреса web-сайту центру http://www.nic.ru/ В 2001 році в Росії намітилася тенденція передачі прав на реєстрацію доменів комерційним організаціям за аналогією з закордонними схемами. Для зони. Com імена розподіляють уповноважені комерційні компанії. Наприклад, http://www.registrator.com/.
Сервер - Комп'ютер мережі, що входить до Інтернет. Сервер забезпечує обслуговування програм-клієнтів, які звертаються до нього по мережі. За кожним WWW-адресою, вміст якого проглядається в броузерах, стоїть сервер, який розсилає дані, і сотня інших, розташованих між даним сервером і комп'ютерної системою клієнта.
Мережа - Кілька комп'ютерів, з'єднаних разом, що дозволяє спільно використовувати ресурси і обмінюватися інформацією.
Система управління сайтом - Програмне забезпечення, що дозволяє власникові web-сайту самостійно керувати вмістом цього сайту через web-інтерфейс без спеціальних знань в області програмування.
Статистика сайту - Статистичні дані, отримані шляхом обліку інформації про відвідування сторінок сайту. У простому випадку включає інформацію про кількість і часу відвідувань.
Вузол (або Host) -- комп'ютер, безпосередньо підключений до мережі Інтернет. Він призначений для роботи користувачів в мережі, розміщення та зберігання інформації. Це може бути не тільки комп'ютер, але і будь-який електронний пристрій, що передає інформацію від одного сервера до іншому.
Хостинг -- це розміщення web-сайту абонента на обладнанні провайдера.
Хостинг-провайдер (Хостер) - Організація (у основному інтернет-провайдер), яка професійно займається наданням послуг хостингу.
Електронна комерція - Проведення бізнес-транзакцій за допомогою можливостей Інтернет. Включає будь-які форми ділової активності в мережі.
Юзабільность (юзабіліті, usability) - Це ступінь зручності роботи з тим чи іншим web-сайтом для користувача.
E-mail: (електронна пошта) - Розсилка й одержання повідомлень за допомогою електронних засобів зв'язку, як правило, це поняття асоціюється з Інтернетом.
IP-адреса - Це унікальні адреса комп'ютера в мережі Інтернет, який складається з чотирьох чисел, що знаходяться в діапазоні від 0 до 255 і розділені крапками. Наприклад: 196.25.5.23. В Інтернеті можна звернутися до будь-якого підключеному комп'ютера, використовуючи IP адреса.
FTP (File Transfer Protocol) - "Протокол передачі файлів", інструмент для перенесення будь-якого файлу на вузлову машину. Файл можна перекачати (скопіювати) по модему на власний персональний комп'ютер.
Frame - Специфічна область Web-сторінки, що містить дані з іншої сторінки.
Hits (хіти) - Число відвідувань тієї чи іншої web-сторінки
Hosts (хости) - Число відвідувачів тієї чи іншої web-сторінки з унікальним IP-адресою
HTML (HyperText Markup Language) - Мова опису гіпертексту, який використовується для розміщення інформації на Мережі у вигляді гіпертекстових сторінок, доступних через програму сканування мережі (browser), підтримуючу HTTP.
HTTP (Hypertext Transport Protocol) - Протокол передачі гіпертексту. - Мова, при допомогою якого браузер направляє на сервери запити на web-сторінки.
ICQ (I Seek You - я шукаю тебя) - Комунікаційна програма для Інтернету, що дозволяє обмінюватися короткими повідомленнями (аналог пейджера), а також пересилати файли, фото і т.д. Один із засобів спілкування в Інтернеті
IP (Інтернет-протокол) -- ідентифікаційний номер комп'ютера, підключеного до Інтернету (як телефонний номер); на нього також поширюються права інтелектуальної власності.
Java -- розроблений компанією Sun Microsystems набір специфікацій для створення програм (званих Аплету), які можна вставити в Web-сторінки і які виконуються під управлінням захищеної середовища, забезпечуючи високий ступінь безпеки.
JavaScript - Мова програмування компанії Netscape, за допомогою якого можна працювати в інтерактивному режимі.
Microsoft Internet Explorer -- одна з програм перегляду інформації Web-серверах фірми Microsoft, створена на основі програми Mosaic.
On-line - Доступ в режимі реального часу ( "тут і зараз").
TCP / IP (File Transmission Control Protocol / Internet Protocol) - Два стандартних протоколу, що використовуються для встановлення з'єднання між комп'ютерами, що входять в Інтернет. Ці протоколи дозволяють різних комп'ютерних систем робити обмін даних.
Web-інтерфейс - Це те, що бачить користувач на сайті в вікні свого web-браузера. Іншими словами, це сукупність інформації і засобів навігації на web-сайті, що дозволяє користувачеві самостійно, без застосування додаткових програм користуватися і керувати цією інформацією.
Web-сайт - Це ділянка Інтернету, що містить інформацію, згруповану певним чином. Іншими словами, це сукупність web-файлів, яка включає в себе початковий файл під назвою домашньою сторінкою, і інші, іменовані сторінками. Переглянути сайт можна на своєму комп'ютері, використовуючи спеціальну програму "web-броузер." Існує велика кількість різних web-браузерів, але самими поширеними серед користувачів є Internet Explorer (IE) компанії Microsoft і Netscape Communicator (NC) компанії Netscape.
Web-сервер - Це комп'ютер, оснащений спеціальним програмним забезпеченням, який може зберігати й обробляти файли одного і більше web-сайтів. У випадку, коли кілька web-сайтів працюють на одному комп'ютері, web-сервером прийнято називати те віртуальний простір (програмне забезпечення і місце на комп'ютері), у якому працює web-сайт. Тому багато хто говорить "web-сервер", маючи на увазі "web-сайт". Великі web-сайти, що містять багато інформації, можуть зберігатися та оброблятися відразу на декількох комп'ютерах. Обмін інформацією з web-серверами відбувається тільки за спеціальними протоколах http:// або https: / /.
Web-сторінка - Окремо взятий файл, що знаходиться в пам'яті комп'ютера, в якому міститься текст у форматі HTML, а також графічні зображення і гіпертекстові посилання для взаємодії з іншими сторінками.
WWW-адреса - Це адреса сайту, позначений за особливими правилами вебу. Адреса може включати зареєстрований домен web-сайту, а також - необхідні каталоги і файли, розташовані на web-сервер
WWW (World Wide Web) -- "всесвітня павутина", засіб для онлайнового доступу до інформаційних ресурсів Інтернет. Це широко поширений програмний продукт, який забезпечує гіпертекстовий перехід з сторінки на сторінку, а також гіпертекстове зв'язок ресурсів Інтернет в єдину систему, яка передбачає можливість навігації і пошуку.
Unlimited - Схема доступу в Інтернет, при якій користувач купує доступ на певний термін (як правило - місяць). При цьому час, проведений користувачем на лінії, не враховується.
URL (Uniform Resource Locator) - Це "адреса" на WWW, єдиний покажчик на русерс. Являє собою ім'я файлу або ресурсу, що дозволяє досягти його через Інтернет і включає, як правило, назва протоколу, ім'я вузла та шлях до файлу.
Авторизація - Перевірка прав або особистості користувача, необхідна для забезпечення безпечної роботи Інтернету і цілісності секретної інформації. Зазвичай авторизація зводиться до набору імені користувача (логіну) та пароля.
Бази даних (БД) - Спеціальне програмне забезпечення, призначене для організації зберігання інформації і доступу до неї. Використовуються при створенні програмного забезпечення для систем управління web-сайтом.
Банер (банерна реклама) - У загальному випадку, це статичне або анімоване зображення, розташовуване на сторінках web-сайту з метою реклами чого-небудь. Банер виконує роль гіперпосилання на той або інший Інтернет-ресурс.
Банерна реклама - Реклама за допомогою розміщення банерів на web-сайтах. При проведенні банерної реклами є можливість вибору часу показу і визначення цільової аудиторії за інтересами і територіальною ознакою. Мета розміщення банера - домогтися відповідних дій з боку користувача, щоб на його екрані відкрилася web-сторінка з рекламованої інформацією.
Банерні мережі - Це спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє проводити обмін банерами між сайтами -- учасниками мережі з можливістю вибору часу показу та визначення цільової аудиторії за інтересами та територіальним ознакою.
Броузер - Це програма, що працює на комп'ютері клієнта, яка посилає, приймає і відображає файли в рамках HTTP-протоколу. Сучасні броузери розуміють і інші протоколи, наприклад, FTP або Gopher. В даний час найбільш поширеними браузерами є: Netscape, Internet Explorer, Opera і Mosaic.
Брендинг - Іміджева реклама, просування якої-небудь торгової марки (бренда). Основна її мета - впізнаваність в споживчому середовищі.
Виділенка -- виділена лінія. Така звичайна телефонна лінія проводиться телефонною компанією в квартиру, але використовує тільки для Інтернету. Тому якість зв'язку краще, швидкість може бути більше в багато раз ніж по телефонній лінії, і користуватися нею можна цілодобово, не займаючи звичайного голосового телефону.
Гіпертекст - Нелінійна форма запису текстової інформації з позначенням посилань на фрагменти тексту будь-якого документа, що знаходиться в автоматизованій інформаційній системі, і можливістю швидкого переходу до цих фрагментів.
Глобальна мережа - Мережа, яка містить велику кількість вузлів, які мають, як правило, державний, континентальний або міжконтинентальний характер розподілу ресурсів.
Гостьова книга, гостьова (від англ. guestbook) - Розділ сайту, де відвідувачі за допомогою спеціальної форми можуть висловити свою думку про сайт. Більшість гостьових книг дозволяють ознайомитися з коментарями інших відвідувачів.
Домен (Доменне ім'я) -- це частина WWW-адреса web-сайту, яка є його основою. Домени можуть бути першого, другого, третього і т.д. рівнів, наприклад, http://www.ru - домен першого рівня, закріплений за Російською Федерацією, http://www.mtrx.ru- домен другого рівня. http://catalog.mtrx.ru - домен третього рівня. Доменні імена другого рівня реєструється спеціальними організаціями, координуючими розподіл доменних імен. Доменні імена третій рівня може зареєструвати адміністратор відповідного доменного імені другого рівня, а доменне ім'я першого рівня Ви легко зможете отримати, маючи власну державу.
Індексація - Лексичний аналіз і розбір текстових матеріалів сайту з метою складання списку використовуваних слів і виразів. Складений таким чином список використовується при пошуку інформації на сайті за запитом користувача. Індексація проводиться в автоматичному режимі спеціальними програмами, званими пошуковими роботами. Використовується всіма пошуковими системами.
Інтернет - Це можливість, завдяки якій Ви зможете отримати на своєму столі будь-яку інформацію з будь-якої точки світу, а також, не встаючи зі свого робочого місця, вплинути на події, що відбуваються в будь-якій точці світу.
Інтернет / Web-сервер - Це більше широке поняття, що позначає комп'ютер (або комп'ютери), оснащений спеціальним програмним забезпеченням, що забезпечує функціонування будь-яких необхідних (а не лише веб) сервісів Інтернет: http://, https: / / (web-сайт), e-mail (електронна пошта), ftp, конференції і т.д.
Інтранет -- замкнута внутрішня локальна мережа, побудована за тим же принципом, що й Інтернет.
Логін -- ідентифікатор, який використовується для входу в систему.
Локальні мережі - Мережі, які містять невелика кількість вузлів і розподіляються всередині обмеженою території (організація, установи, університету і т.п.)
Модем - Пристрій перетворення даних для передачі їх по каналах зв'язку. Модеми бувають внутрішніми (вбудованими) і зовнішніми.
Мультимедіа - Особливий вид комп'ютерної технології, яка об'єднує в собі як традиційну статичну (текст, графіку), так і динамічну інформацію (мова, музику, відеофрагменти, анімацію і т.д.).
Оптимізація графіки -- максимальне зменшення розміру файлів із зображеннями при збереженні прийнятного їх якості. Використовується при створенні web-сайту для забезпечення високої швидкості завантаження його сторінок.
Пошукові системи -- спеціальні системи, керовані через web-інтерфейс, що дозволяють користувачеві знаходити в мережі web-сайти, що містять необхідну інформацію за ключовими словами. Наприклад, http://www.yandex.ru або http://www.google.com.
Портали - Дуже часто відвідувані сайти, що виконують роль шлюзів під "Світової павутину "і внаслідок цього представляють великий інтерес для рекламодавців.
Провайдер - Це організація, що надає користувачам мережні послуги. Це фірма, якій сплачує користувач за доступ до Інтернет.
Релевантність сайту - Ступінь відповідності тексту сайту ключовими словами, які вказані в полі визначення ключа пошуку в пошуковій системі. Залежно від цієї величини Пошукова система визначає порядок показу результатів пошуку. Чим вище у сторінки релевантність, тим ближче до початку списку вона буде перебувати при видачі результатів пошуку.
Реєстрація доменного імені - Це закріплення певного доменного імені за тією або іншою особою шляхом внесення відповідної інформації в реєстраційну базу даних організації, що координує розподіл доменних імен. У Росії в зоні. ru ці функції здійснює Регіональний Мережевий Інформаційний Центр. Адреса web-сайту центру http://www.nic.ru/ В 2001 році в Росії намітилася тенденція передачі прав на реєстрацію доменів комерційним організаціям за аналогією з закордонними схемами. Для зони. Com імена розподіляють уповноважені комерційні компанії. Наприклад, http://www.registrator.com/.
Сервер - Комп'ютер мережі, що входить до Інтернет. Сервер забезпечує обслуговування програм-клієнтів, які звертаються до нього по мережі. За кожним WWW-адресою, вміст якого проглядається в броузерах, стоїть сервер, який розсилає дані, і сотня інших, розташованих між даним сервером і комп'ютерної системою клієнта.
Мережа - Кілька комп'ютерів, з'єднаних разом, що дозволяє спільно використовувати ресурси і обмінюватися інформацією.
Система управління сайтом - Програмне забезпечення, що дозволяє власникові web-сайту самостійно керувати вмістом цього сайту через web-інтерфейс без спеціальних знань в області програмування.
Статистика сайту - Статистичні дані, отримані шляхом обліку інформації про відвідування сторінок сайту. У простому випадку включає інформацію про кількість і часу відвідувань.
Вузол (або Host) -- комп'ютер, безпосередньо підключений до мережі Інтернет. Він призначений для роботи користувачів в мережі, розміщення та зберігання інформації. Це може бути не тільки комп'ютер, але і будь-який електронний пристрій, що передає інформацію від одного сервера до іншому.
Хостинг -- це розміщення web-сайту абонента на обладнанні провайдера.
Хостинг-провайдер (Хостер) - Організація (у основному інтернет-провайдер), яка професійно займається наданням послуг хостингу.
Електронна комерція - Проведення бізнес-транзакцій за допомогою можливостей Інтернет. Включає будь-які форми ділової активності в мережі.
Юзабільность (юзабіліті, usability) - Це ступінь зручності роботи з тим чи іншим web-сайтом для користувача.