[Мій сайт ]
                                                                                                
                                                                        50 речей, які вбив Веб"50 речей, які вбив Веб" - так називалася стаття в газеті The Daily Telegraph, що вразила британську аудиторію - кілька сотень коментарів та листів до однієї статті.
Справді, наше життя з приходом Вебу і цифрових технологій помінялася, мабуть, на краще: брати зручніше в Інтернет-магазинах, комфортно мати під рукою всю відповідну інформацію, надзвичайно принципово мати можливість швидко передавати дані і одномоментно дізнаватися про новини. Тим більше, не всі зміни з'єднані для нас з придбанням, майже всі з'єднані з втратами, може бути, конкретно тому англійська публікація викликала такий резонанс. Ми не помічаємо цих змін і втрат, до того часу, поки не оглянемось років на 10 назад
 
50 вещей, которые убил Интернет


Дістали ми більше або більше втратили - відповідь на це вопросец у кожного власний. Тому й перелік 50 загублених речей у нас буде своїм, суб'єктивним, найменш жартівливим, і частково особистим: у чому або ми на сто відсотків погодимося з англійськими співробітниками і запозичуємо з їх переліку, щось запропонуємо своє. Отже, почнемо.
 
В еру Веба ми втратили:
 
1) Мистецтво важливого незгоди
 
У мережі безліч матеріалів про те, як слід ввічливо і делікатно дискутувати, тим більше підвищення майданчиків для обговорення приводить до загального загострення тону діалогу. Бажання викрити і викрити опонента перевершує будь-які відомі норми.
 
2) прослуховування дисків та альбомів повністю
 
Світ Вебу - це королівство фрагмента: 1-го відео з YouTube, однієї пісні, 1-го фрагмента з кінофільму. Почавши слухати пісні 1-го виконавця, ми одномоментно перемикаємося на іншого.
 
3) Пунктуальність
 
До виникнення мобільних телефонів доводилося бути пунктуальним. Зараз зустріч можна затримати, відкласти, ну и вообщем скасувати в самий крайній момент. Витрати ери.
 
4) Паперові телефонні довідники
 
Для чого він, коли вся контактна інформація вивішена на веб-сайті - на відстані пари кліків мишкою?
 
5) Наручний годинник
 
Діставати телефон кожного разу не надзвичайно комфортно, зате більше функцій він для себе поєднує - виходить економія електронних пристроїв.
 
6) Паперові листи
 
Коли ви не перебуваєте в особливому клубі, де учасники пишуть одне одного листа, то коли ви крайній раз отримували паперовий лист від одного? У минулому столітті?
 
7) Пам'ять
 
Для чого зберігати в ній щось, коли "усе знайдеться через Yandex"?
 
8) Результати спортивної гри на наступний день
 
Коли крайній раз ви брали газету, щоби з'ясувати, хто виграв в тому принциповому чемпіонаті? Напевно, відразу по новинах в Вебі всі подивились, не встиг матч закінчиться.
 
9) Запам'ятовування телефонних номерів
 
Ми пам'ятали 10-ки, ми знали кілька технологій для швидкого запам'ятовування, зараз - вбив у контакт-лист телефону і тримати в голові нічого не потрібно. Ще не втратиш телефон або не розмагнітити сім-карта. Але хто з нас про це замислюється? А ті, хто замислюються, впору синхронізують телефон і комп.
 
10) Повага до докторів і іншим експертам
 
Прочитавши всі статті на всіх веб-сайтах і товариства, дослідивши по блогах всю інформацію про поліклініці або лікарні, ми приходимо до лікаря, щоб з усією відповідальністю оголосити йому про власний діагноз і методі зцілення. Йому залишається лише погодитися, хіба ми прислухаємося до його думки?
 
11) Повага до істориків та науковим працівникам
 
Хоч якогось історика ми готові заткнути за пояс, коли під рукою є Вікіпедія.
 
12) Повага до священиків
 
Авторитет священика для досвідченого інтернетчика - теж не постійно вже авторитет, озброївшись православної пошуковою машиною, можна швидко роз'яснити хоч якогось батюшки, як сильно він помиляється, помиляється і некоректно проповідує.
 
13) Пізнання географії
 
GPS та Інтернет-картки на сто відсотків звільнили нас від необхідності запам'ятовування вулиць, доріг, маршрутів поки є електрика і вони працюють - загубитися важко.
 
14) Конфіденційність
 
Наша пошта прочитується. Нехай і роботом, вирішальним, яку рекламу краще поставити на нашу сторінку, але в якій момент бот закінчить бути роботом, ми мало дізнаємося.
 
15) Конфіденційність
 
Спробуйте відключити мобільний телефон та Веб і побути два-три дні з сім'єю. Включивши телефон і комп назад, ви побачите, що вас вже трохи чи не з міліцією розшукують.
 
16) Концентрація
 
Скільки хвилин попорядку ви зможете працювати, не відволікаючись на Вконтакте, однокласники, пошту, жж-стрічку або анонси?
 
17) Довідкові сторінки в картонних щоденниках
 
заходи довжин і ваг, різниця в часі і коди міст - напевно, якщо ми і заглядаємо на ці сторінки, то лише коли зовсім вже стало нічого читати.
 
18) Обід
 
Звичайний обід. Чи не перекушування похапцем за робочим компів під час відпочинку та перегляду неробочих веб-сайтів.
 
19) Вільні вечора
 
Це було здавна - повечеряти, пройтися походити, залягти з книжечкою. На даний момент потрібно терміново доробити одне, інше, та в'янення начебто і немає годин до 2-ох ночі, її відчуваєш, коли сідаєш попрацювати з документами або книжками, монітор або включена пошта роблять ілюзію друге дихання. Чому ілюзія - це ми відчуваємо на ранок.
 
20) Кілька годин сну
 
Ті самі, які ми протягом дня витратив на Інтернет-бої і читання за все попорядку без розбору.
 
21) Уміння працювати з картонною книжкою
 
Щоправда, коли читаєш книжку, не вистачає гіперпосилань, а основне - пошуку по книжці?
 
22) Читання суворої літератури
 
Просидіти цілий день на історичному або православному форумі, кидаючись один в одного вишукали з мережі цитатами - зовсім не те ж саме, що задумливо почитати сувору книжку по відповідній темі. А ілюзія створюється просто.
 
23) Почуття
 
У 1-і місяці роботи у Вебі кожне повідомлення про нездорове або покинутому дитину займало розум, думки, почуття. А пізніше виробляється імунітет і лише небайдужий і щиро не він розтратив статті про допомогу, думаючи, що всім не допоможеш. Раніше досить було просто фактів, зараз, щоб спонукати люд здати кров або зібрати кошти, необхідно докласти всіх журналістська майстерність.
 
24) Допомога
 
Допомагають, як і раніше мало хто. І нечасто. Зате свою совість можна так просто заспокоїти, просто перепис повідомлення і додавши до нього три знаки оклику. Інформаційна підтримка - річ, звичайно, принципова, але коли всі будуть обмежуватися Передрук, хто ж буде допомагати?
 
25) Відповідальність
 
Як просто відсунути свої обов'язки на догоду віртуальним дилема - в процесі приготування обіду піти читати форум, замести занять з дітками посіжівать на YouTube, замести того, щоб посприяти дружині по будинку, робити вигляд, що страшно зайнятий роботою. З іншої сторони, відповідальності мережевий у нас не більше - пообіцяв комусь посприяти, можна і порушити обіцянку.
 
26) Терпіння
 
Це раніше лист писався довго і задумливо, час від часу певну кількість днів, пізніше чекали відповіді кілька тижнів. Зараз легкий помах пальцями, і всі ті слова, про яких ми пошкодуємо вже через півгодини віднесли в кібепространство зі швидкістю Інтернет-каналу.
 
27) Спокій
 
Безсумнівна гідність мобільного телефону в тому, що постійно можна подзвонити близькій людині, дитині, і перевірити. Чи все в порядку. Раніше, приміром, запізниться дитина зі школи, мати з розуму сходить, де ж знайти, куди бігти. Але неув'язка вирішена лише частково - як нерідко бувало, що ви в сотий раз набираєте номер, щоб почути: "Абонент тимчасово недоступний" "Апарат абонента вимкнено". Що краще - не знати нічого вообщем або чути такий автоматичний відповідь?
 
28) Усна передача досвіду
 
Коли нам потрібен рецепт урочистого страви або зламалася пральна машинка, ми звертаємось за порадою до старшого покоління або набираємо відповідний запит у вебі?
 
Поки це все. У більшості пт, неодмінно, плюсів в рази, в сотки разів більше, ніж мінусів. Але про втрачений теж потрібно тримати в голові. 50 Пт не вийшло, але не випадком. Перелік до цього часу відкрито і туди можна додавати новітні пункт